FAQ - Najczęściej zadawane pytania


Q: Co robić, aby moje informcje były poprawnie wyświetlane ?
A: Nie należy w plikach pozostawiać pustych wierszy. Ostatni wiersz nie powinien być zakańczany Enterem.

Q: Jak umieścić informacje o moich konsultacjach ?
A: W tym celu należy posiadać własny folder w /USERS. Natępnie należy utworzyć w nim folder o nazwie public_html. W tym folderze należy utworzyć (np. za pomocą Notatnika systemy M$ Windows) plik tekstowy o nazwie konsultacje.txt. Plik ten powinien w pierwszym wierszu zawierać: tytuł naukowy, imię, nazwisko, nr pokoju. W kolejnych wierszach można zamieścić informacje o konsultacjach. Adres e-mail jest dodawany autmatycznie.

Q: Jak opublikować swoją stronę WWW ?
A: W tym celu należy posiadać własny folder w /USERS. Natępnie należy utworzyć w nim folder o nazwie public_html. W tym folderze należy umieścić stronę tytułową o nazwie index.html. Strona będzie widziana pod adresem http://kbm.mt.polsl.gliwice.pl/~nazwa folderu użytkownika.

Q: Jak umieszczać ogłoszenia dla studentów ? Nowość
A: W celu usprawnienia zarządzania komunikatami dla studentów udostępniony jest formularz. Dostep po przez ikonę w menu głównym - . Informacje zdezaktualizowane są usuwane automatycznie. Komunikaty wyświetlane są w obecnej wersji na stronie dydaktyki a nie na głównej jak to miało miekjsce do tej pory.

Q: Jak publikować informacje dotyczące konkretnych przedmiotów ?
A: Każdy prowadzący może umieścić pliki w formacie PDF, XLS, DOC, TXT w forlderze /usres/public-org/public_html/folder przedmiotu. Pliki powinny mieć jednoznaczną nazwę wskazującą na ich zawartość. Informacja o dostępności plików pojawi się na stronie "Zajęcia dydaktyczne" przy odpowiedniej pozycji. Wraz z nazwą pliku wyświetralna jest informacja o dacie jego modyfikacji.

Q: Jak usunąć informację dotyczącą konkretnego przedmiotu ?
A: Skasować pliki z folderu przeznaczonego dla tego przedmiotu.

Q: Jak skonfigurować DNS ?
A: Z dniem 01.04.2004 r. nastąpi wyłączenie usługi DNS dostępnej poprzez serwery o adresach IP: a. 157.158.1.4 b. 157.158.1.3
W miejsce wyłączonych serwerów DNS należy używać, serwerów o adresach IP: 157.158.3.1 i 157.158.3.2


Katedra Budowy Maszyn /RMT7/, Politechnika Śląska ul. Konarskiego 18A, 44-100 Gliwice
tel. 0-32/237-16-31, fax: 0-32/237-23-36, e-mail:rmt7@polsl.pl

ISO-8859-2, prefered resolution: 800x600 or higher, prefered browser: ANY
Original HAND-MADE © 1996-2009, Arkadiusz Kolka